Aktualności

PAMUK – spektakl w SP Wiśniew

Na początku czerwca dzieci ze szkoły podstawowej w Wiśniewie mogły obejrzeć spektakl teatralny Pamuk w wykonaniu tatarskiej grupy teatralnej współpracującej z gminą Jakubów w ramach projektu . „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”. Przestawienie słowno-muzyczne odkrywało przez mieszkańcami gminy Jakubów dziedzictwo kulturowe mniejszości tatarskiej. Celem spotkania [...]

UWAGA REMONT WEJŚCIA

W związku z remontem, o którym informujemy poniżej, wejście do BIBLIOTEKI będzie możliwe z korytarza urzędu gminy. Pomimo tymczasowego wyłączenia wejścia głównego, pozostajemy otwarci i zapraszamy czytelników.

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Gujską

W ramach obchodów OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK uczniowie klas Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze Stanisławą Gujską. Dzieci poznały twórczość oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez lokalną pisarkę.

Tydzień bibliotek w Jakubowie

W XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek zapraszamy do zabawy z naszą biblioteką. Niech urzeczywistni się tegoroczne hasło akcji: "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!" Bądźcie z nami!

Piknik kulinarny w Jakubowie

Piknik kulinarny w Jakubowie realizowany w ramach projektu „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie z przedszkolakami w Jędrzejowie Nowym

Dziś przedszkolaki z Jędrzejowa Nowego dowiedziały się jak pracuje nasza biblioteka, co zawiera jej księgozbiór, jak postępować z książkami oraz wiele innych informacji. Nie zabrakło też czytania, zabaw ruchowych i manualnych. Jednak najlepszym punktem spotkania było to, że sami stworzyliśmy ciekawą opowieść -bajkę.
Dostępność