Aktualności

19 grudnia 2022

Wigilia Gminna

18 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Jakubów połączone z „Festiwalem Kolęd i Pastorałek w Jakubowie”.   Gospodarzami wydarzenia były: pani Hanna Wocial  – Wójt Gminy Jakubów  oraz pani Paulina Piotrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jakubowie. Partnerem Wydarzenia był Samorząd  Województwa Mazowieckiego, a Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jakubowie” współfinansowany został ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wśród obecnych gości byli z nami samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych – policji i straży pożarnych,  dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu gminy Jakubów, sołtysi, radni, osoby duchowne,  przedstawiciele Kół Gospodyń i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jakubów,  nauczyciele i pracownicy oświaty, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Jakubów, mieszkańcy gminy Jakubów oraz województwa mazowieckiego.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpił Chór Miasta Garwolina działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, którego czarujący koncert był przeglądem najpiękniejszych  kolęd i pastorałek.

Wójt Hanna Wocial złożyła wszystkim ciepłe życzenia świąteczne i zaprosiła do symbolicznego przełamania się opłatkiem, który pobłogosławił Ojciec Marcin Borządek
z Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej  z Mistowa.  Wydarzenie miało miejsce w siedzibie OSP w Jakubowie. Na sali przez cały czas był obecny Mikołaj i jego pomocnicy. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez gminne koła gospodyń.

W trakcie spotkania rozstrzygnięty został konkurs na tradycyjną potrawę wigilijną dla KGW z terenu gminy. Wszystkie koła przygotowały wyśmienite pierogi i kapustę wigilijną. Na I miejscu znalazło się  KGW  Aleksandrów, na II miejscu – KGW Jakubów, na III zaś KGW Łaziska.  Pozostałe Koła zajęły ex aequo IV miejsce.

Dostępność