Aktualności

23 września 2021

Staromodna komedia

Owacją na stojąco zakończyły się cztery spektakle Teatru Parabuch zagrane w dwie niedziele w Wiśniewie, Jakubowie, Mistowie i Jędrzejowie Nowym.

„Staromodna komedia” Aleksjeja Arbuzowa to historia późnej miłości kuracjuszki i lekarza w sanatorium w Rydze. Niepozbawiana humoru, ciepła i wzruszająca opowieść przypadła do gustu publiczności podczas wszystkich przedstawień. W spektaklu wystąpili Katarzyna Jaworska i Jarosław Ostrowski. Reżyseria Ryszard Jakubisiak i Patryk Kozłowski. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role oddając charakter granych postaci. Dramatycznie, a zabawnie, smutno, a optymistycznie. Publiczność była wyraźnie wzruszona happy endem opowieści.

Amatorski Teatr Parabuch jest tradycyjnym zespołem skupiającym ludzi dorosłych różnych profesji – miłośników teatru, którzy obok pracy zawodowej mają czas i ochotę zajmować się niełatwą sztuką aktorską.

Serdeczne podziękowania za współorganizację wydarzeń dla dyrektor Szkoły w Wiśniewie Ewy Charczuk oraz pracowników, prezesa OSP w Mistowie Damiana Domańskiego, prezes Aliny Parol oraz pań z KGW Mistów,  prezesa OSP w Jędrzejowie Nowym Kamila Koncy oraz prezes KGW Barbary Wojdygi, prezesa OSP w Jakubowie Kamila Szczęsnego oraz pań z KGW w Jakubowie z przewodniczącą Maria Rudnicką na czele. Był to ósmy występ Teatru Parabuch w gminie Jakubów.

PeEs; mat. pras.

Dostępność