1 czerwca 2023

PAMUK – spektakl w SP Wiśniew

Na początku czerwca dzieci ze szkoły podstawowej w Wiśniewie mogły obejrzeć spektakl teatralny Pamuk w wykonaniu tatarskiej grupy teatralnej współpracującej z gminą Jakubów w ramach projektu . „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”. Przestawienie słowno-muzyczne odkrywało przez mieszkańcami gminy Jakubów dziedzictwo kulturowe mniejszości tatarskiej. Celem spotkania było zapewnienie społeczności lokalnej udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Spektakl był jednym z działań realizowanych w ramach w projektu pn. „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.