17 maja 2022

Mazowiecka biesiada strażacka w Jakubowie

„Mazowiecka biesiada strażacka w Jakubowie”

8 maja 2022 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego
w Jakubowie miała miejsce premiera koncertu muzycznego „Mazowiecka biesiada strażacka w Jakubowie” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jakubowie. Partnerem Wydarzenia był Samorząd  Województwa Mazowieckiego.

Koncert zaszczycili swoją obecnością m.in.: st. bryg. Krzysztof Komorowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim,  p.  Hanna Wocial  – Wójt Gminy Jakubów, dyrektorzy szkół podstawowych oraz przedstawiciele oświaty z terenu gminy Jakubów, prezesi OSP  z terenu gminy Jakubów wraz z druhnami i druhami jednostek, radni, sołtysi, przewodniczące KGW z terenu gminy Jakubów wraz z członkami kół, mieszkańcy gminy Jakubów oraz województwa mazowieckiego.

Narratorem koncertu był p. Ryszard Nowaczewski  – członek Zarządu OW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego,  animator i manager kultury, uznany Organizator i autor niezliczonych scenariuszy i koncertów o wysokiej randze artystycznej. Koncert w wykonaniu Strażackiego Zespołu Artystycznego „Iskrzące płomienie”, z udziałem m.in. p. Anny Potyrały- Listwon – sopranistki, p. Andrzeja Wojdy – półfinalisty Programu The Voice Senior,  był przeglądem najpiękniejszych pieśni i piosenek strażackich, klasycznych, biesiadnych
i rozrywkowych.

Spotkanie posłużyło wzajemnej integracji międzypokoleniowej  oraz podziękowaniu druhom z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Jakubów za ich ciężką pracę na rzecz ludności.

M. Krusiewicz